Umělá inteligence v Pythonu

→ Detail kurzu

Anotace:

Cílem kurzu je studenty seznámit se základními koncepty umělé inteligence s použitím programovacího jazyka Python. Student se naučí pracovat se 4 modely neuronových sítí pro strojové učení. Pro každý z modelů bude naprogramován jeden typický příklad, který si studenti zkusí upravit podle svého zájmu. Kurz je zaměřen na získání sebevědomí při následném studování algoritmů a aplikací strojového učení v praxi. Pro pochopení podstaty neuronových sítí je užitečná znalost matematiky, ale není výlučně nutná. S matematickým aparátem budou mít studenti možnost se seznámit v rámci dobrovolných domácích úkolů.


Předpoklady:

Kurz je vhodný pro každého, kdo již zná základy programování a chce proniknout do tajů umělé inteligence.

Obsah kurzu

1. Lekce

Analýza dat

Seznámíme se s základy analýzy dat v Pythonu. Ukážeme si práci s nástoji jako je numpy, pandas nebo matplotlib.

2. Lekce

Neuron

Vysvětlíme si model umělého neuronu. Neuron slouží k získání jednoduhé odpovědi Ano/Ne na základě vstupních dat. Jako příklad bude zvolena aplikace pro detekci zhoubného a nezhoubného nádoru.

3. Lekce

Dopředné neuronové sítě

Dopředné neuronové sítě umožní dávat více odpovědí než jen dvě. Na modelu sekvenční neuronové sítě bude vysvětlena matematická podstata. Jako příklad bude zvolena aplikace pro rozpoznání písma psaného rukou.

4. Lekce

Konvoluční neuronové sítě

Konvoluční neuronové sítě slouží pro aplikaci obrazového filtru na jiný obraz. Na modelu sekvenční konvoluční sítě bude vysvětlena podstata grafických filtrů. Jako příklad bude zvolena aplikace, která rozpozná, jaké objekty se nachází v obrázku.

5. Lekce

Rekurzivní neuronové sítě

Rekurentní neuronové sítě představují model neuronové sítě s pamětí. Na modelu rekurentní sítě s dlouhodobou krátkodobou pamětí (LSTM) bude vysvětlena podstata zpracování přirozeného jazyka. Jako příklad bude zvolena aplikace, která slouží pro detekci spamu.

Nepovinné

Skupinové konzultace

Kurz bude doplněn o minimálně 2 skupinové konzultace, kde bude probíhat code review kódu účastníků, budou se probírat jejich otázky a jimi vybraná témata.

Nepovinné

Kariérní poradenství a příprava na pohovor

  • Kariérní poradenství
  • Pohovor na zkoušku
  • Revize životopisu a linkedin profilu


Časté otázky

Kurz je vhodný pro každého, kdo zná základy programování a chce se naučit základní koncepty umělé inteligence.

Kurz bude probíhat formou online výuky s živými lektory doplněné o nepovinné úkoly,testy dostupné v elearningu a skupinové i individuální konzultace. Veškeré materiály a záznamy z lekcí budou zveřejněny v našem elearningu.

Ano, platbu je možné rozdělit. Pokud máte takový požadavek, napište ho prosím do poznámky k přihlášce.

  • Výuka od zkušených lektorů
  • Přístup do elearningového systému
  • Online konzultace během práce na úkolech
  • Zapůjčení odborné literatury na dané téma
  • Příprava na pohovor
  • Certifikát o absolvování kurzu

Seznam termínů

Kdy:

Kde:

Cena:

Lektoři:

Pavel Beránek

Pavel Beránek

Vysokoškolský a středoškolský pedagog

Pavel má za sebou pestré zkušenosti z mnoha odvětví. Pavel vystudoval dva VŠ obory: Počítačové modelování a pedagogiku. Po studiu pracoval jako programátor a vědecký pracovník Akademie věd. V současnosti se plně věnuje pedagogické činnosti. Vedle kurzů pro nás učí programování na vysoké i střední škole. Více na pavelberanek.com .

Barbora Floriánová

Barbora Floriánová

Karierní poradce a recruiter , Logex

Bára našim účastníkům pomáhá s karierním poradentsvím a přípravou na pohovor. Vedle spolupráce s Bee IT pracuje jako recruiterka v IT firmě Logex.